Follow Us

Antyspam

Antyspam

Podstawowe filtry chroniące przed spamem znajdują się oczywiście na serwerach pocztowych, niestety jednak skuteczność ich działania może być dosyć różna. Mogą być one skuteczne w przypadku osób prywatnych, jednak jeśli są to adresy firmowe czy też inne podawane do publicznej wiadomości to niestety ale okazać może się, że standardowe filtry pocztowe nie radzą sobie z dużą ilością przychodzących, nie chcianych wiadomości.

Dodatkowym zabezpieczeniem może być skorzystanie ze specjalnego programu pocztowego, który obsługiwać może wiele różnych kont pocztowych. Korzystanie z takiego oprogramowania to nie tylko wygoda ale także możliwość dostosowania filtrów antyspamowych do swoich własnych potrzeb. Jeśli jednak także i takie rozwiązanie okaże się nie wystarczające to zawsze można także skorzystać z dedykowanych rozwiązań chociażby w postaci specjalnych programów antyspamowych, które wyposażane są w odpowiednie filtry. Najlepsze spośród takich programów odznaczają się skutecznością wychwytywania niechcianych wiadomości na poziomie ponad 99 procent, czyli stosunkowo wysokim.

Pod uwagę bierze się oczywiście ewentualne pomyłki czyli przepuszczenie przez filtr wiadomości będących SPAMEM czy też zablokowanie takich wiadomości które spamem nie są. Użytkownik powinien zawsze mieć w wypadku takiego oprogramowania dostęp do swoich wiadomości, które przechowywane będą w filtrze, po to aby takie pomyłki wychwytywać. Dodać można że ochrona przed takimi wiadomościami pozwala nie tylko w wygodniejszy sposób korzystać z poczty ale chroni także przed wiadomościami które mogą być potencjalnie niebezpieczne czyli zawierać na przykład wirusy czy też odnośniki do niebezpiecznych stron internetowych.

Już samo otwarcie takich wiadomości może stanowić w pewnym stopniu zagrożenie dla użytkowników dlatego też stosowanie nowoczesnych filtrów jest wyjątkowo dobrą praktyką, zwłaszcza że to za pośrednictwem poczty elektronicznej rozprzestrzeniania jest spora część wirusów oraz tą drogą najczęściej wysyłane są wiadomości będące potencjalnym oszustwem internetowym.

Dodaj komentarz