Follow Us

Bloger, który przez rok żył bez Internetu

Internet towarzyszy nam na każdym kroku. Większość z nas uważa go za bardzo praktyczny i ułatwiający życie wynalazek. Spora liczba osób nie jest już jednak w stanie funkcjonować bez wysłania maila, sprawdzenia w sieci wiadomości czy konta na serwisie społecznościowym. Są osoby, które wykonują te czynności jeszcze zanim wstaną rano z łóżka. W związku z tym pojawia się pytanie czy bez Internetu można dzisiaj przeżyć. Paul Miller – znany bloger i dziennikarz zajmujący się gadżetami serwisu The Verge – postanowił przeprowadzić na sobie samym eksperyment. Postanowił porzucić na cały rok Internet. Zobowiązał się, że nie korzystał z sieci ani w życiu prywatnym, ani zawodowym. Eksperyment  zapowiadał się o tyle ciekawie, że wcześniej bloger spędzał w sieci nawet 12 godzin. Jak zakończył się eksperyment? Czy Paul wytrwał w swoim postanowieniu do końca?

Dlaczego zdecydował się na taki eksperyment?

W udzielanych przed rozpoczęciem eksperymentu wywiadach Paul podkreślał, że zdecydował się na niego, gdyż chciał przekonać się, czy tak naprawdę Internet jest nam potrzebny. Chciał zobaczyć, czy są sfery życia, w których można poradzić sobie bez dostępu do sieci. Warto dodać, że prowadząc swój eksperyment Paul zobowiązał się, że nie tylko przez rok nie będzie grał w swoją ulubioną grę, ale także korzystał z bankowości elektronicznej.

Bloger, który przez rok żył bez Internetu

Świat bez Internetu jest taki sam

W trakcie eksperymentu okazało się, że bez Internetu świat wcale nie jest bardziej kolorowy, zaś ci, którzy postanowili z niego nie korzystać nie są lepsi. Swój rok bez Internetu Miller opisał w wielu artykułach. Podkreślał w nich, że był w tym czasie osobą bardzo silnie odczuwającą frustrację. Wskazywał, że na początku być przekonany, że będzie to wspaniały czas. Planował, że przeczyta wiele książek i obejrzy mnóstwo wartościowych filmów. Rzeczywistość nie była jednak tak różowa. Rok bez Internetu Paul spędził głównie leżąc na kanapie. Nie jest już nawet pewny czy chce napisać zapowiadaną przed rozpoczęciem eksperymentu książkę o życiu bez Internetu.

Dodaj komentarz