Follow Us

Co robić z dziećmi w Świeradowie Zdroju

Co robić z dziećmi w Świeradowie Zdroju

Wielu rodziców lubi żartować sobie, że sformułowanie „wypoczynek z dziećmi” jest oksymoronem, bo żaden wyjazd z maluchami nie pozwala na chwilę spokoju. Jeśli jednak wybierze się odpowiednią miejscowość, można mieć pewność, że dzieciom nie będzie grozić nuda. Jeśli zaś maluchy będą się dobrze bawiły, nie będą z pewnością aż tak absorbujące, jak w innych okolicznościach. Miejscowości przyjaznych dzieciom jest co najmniej kilka, jedną z najciekawszych zaś wydaje się być Świeradów Zdrój.

Kolej gondolowa

Kolej gondolowa czynna jest przez cały rok, dla nikogo więc zaskoczeniem nie powinno być to, że to jedna z największych i najpopularniejszych atrakcji dla najmłodszych w Świeradowie Zdroju. Na kolej obecnie składa się aż 71 kabin, w każdej z nich zaś może zmieścić się nawet osiem osób. Kabiny dostosowano również do przewozu osób niepełnosprawnych, nie ma więc obaw o to, że którykolwiek członek rodziny zostanie pozbawiony przyjemności z takiej podniebnej wycieczki. Pokonanie trasy zajmuje około ośmiu minut, należy przy tym liczyć się z tym, że jeden przejazd wcale nie musi wydać się dzieciom wystarczający.

Plac zabaw

Co robić z dziećmi w Świeradowie Zdroju

Może się wydawać, że plac zabaw nie jest żadną atrakcją, dzieci mogą bowiem korzystać z niego również w swoich rodzinnych miejscowościach. Ten położony obok parku zdrojowego jest jednak wyjątkowy. Imponuje rozmiarami i wielością atrakcji na tyle interesujących, że mogą zainteresować także starsze dzieci, a nawet… ich opiekunów. Dorośli mogą w tym czasie oddać się znacznie spokojniejszym rozrywkom.

Kopalnia święty Jan

A może wybrać się z dziećmi do miejsca, w którym można przeżyć wyjątkowe przygody w odrobinę mrocznej atmosferze? Kiedyś wydobywano stąd cynę, kobalt i miedź, pierwsi górnicy schodzili zaś pod ziemię już w szesnastym wieku. Dziś jest to jedna z najstarszych kopalń w Polsce udostępnionych turystom – nieco mroczna i niezwykle urokliwa.

W Świeradowem Zdroju na urlop z dziećmi można się wybrać bez względu na porę roku. Przez cały czas dostępne są choćby apartamenty na wynajem Apartamenty Piano, a także solidna baza hotelowa.

Dodaj komentarz