Follow Us

Co zabrać na kolonie zimowe?

Co zabrać na kolonie zimowe?

Wyjazd na zimowy wypoczynek, wiąże się z koniecznością, zabrania pewnej ilości ekwipunku. Zwłaszcza kiedy na kolonie zimowe wyjeżdżamy bez rodziców, co oznacza, że już na miejscu będziemy zmuszeni radzić sobie na własną rękę.

Podstawowa zasada to oczywiści plecak lub torba, do której się spakujemy. Dużo korzystniejszym wyborem jest plecak. Jest tak samo pakowny, jak torba, a jednocześnie dużo łatwiej się go nosi. W pierwszym rzucie do plecaka pakujemy ciepłą bieliznę. Najlepiej jest złożyć sobie jeden zestaw, na każdy dzień pobytu. Chyba że planujemy w międzyczasie prać nasze rzeczy. Konieczne będą też dwie pary butów. Jedna para zimowego, nieprzemakalnego obuwia za kostkę i druga para lżejszych butów na słoneczne dni. Nie możemy zapomnieć o stroju sportowym oraz spodniach zimowych i oczywiście kurtkach.

 Co zabrać na kolonie zimowe?

Jeżeli w miejscu, gdzie jedziemy, będą baseny i pływalnie, to nie zapomnijmy wziąć ręcznika oraz kąpielówek czy stroju kąpielowego. Z tego samego powodu przydadzą nam się przynajmniej dwa ręczniki. Jeden, który służyć nam będzie do mycia pod prysznicem i drugi, który możemy użyć choćby na pobliskim basenie. Ostatecznie z ubrań zabierzmy też strój, w którym śpimy. Czy to piżamkę, czy też dłuższe bokserki.

Nie wolno nam zapomnieć o kremie z filtrem, który w górach, gdy świeci słońce, może okazać się bardzo pomocny, a także środkach higieny osobistej. Warto mieć zatem ze sobą mydło, szczoteczkę do zębów, pastę, szampon oraz ewentualne przybory do makijażu w przypadku nastolatek. Jeśli jesteśmy w trakcie kuracji lub jesteśmy w jakikolwiek sposób zmuszeni brać leki, to nie wolno nam zapomnieć ich zabrać do plecaka. Zwłaszcza kiedy są to leki na receptę, których nie kupimy tak po prostu w aptece. Dodatkowo warto wziąć po jednym opakowaniu najpopularniejszych leków przeciwbólowych oraz rozkurczowych. Ostatnią rzeczą, jaką powinna znaleźć się w naszym plecaku i być spakowana w miejscu dostępnym, są oczywiście dokumenty. Czy to legitymacja szkolna, czy inny dokument, musimy mieć go ze sobą na tyle blisko, aby w każdej chwili móc się wylegitymować. W równie dogodnym miejscu i bezpiecznym warto schować niewielką sumę pieniędzy, którą ze sobą zabieramy.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe

Dodaj komentarz