Follow Us

Dlaczego taki jesteś narcyzie?

Dlaczego taki jesteś narcyzie?

Psycholodzy najczęściej dopatrują się przyczyn narcyzmu we wczesnym dzieciństwie. Za prawdopodobny powód uważają oni chłodne relacje z opiekunami – zwłaszcza matką.

Brak zainteresowania emocjami dziecka, jego życiem wewnętrznym, potrzebami skutkuje poczuciem pustki. Taki wzorzec zostaje utrwalony, a wszelkie relacje kojarzą się z brakiem czułości i obojętnością.

Poczucie własnej wartości

Inną przyczyną osobowości narcystycznej może być nieprawidłowy wpływ rodziców na ukształtowanie się u dziecka poczucia własnej wartości. Wmawianie dziecku, że zawsze jest najlepsze, najładniejsze, najinteligentniejsze prowadzi do frustracji w momencie, kiedy okazuje się, że nie do końca tak jest. Dziecko przestaje dopuszczać do siebie opinie z zewnątrz. Albo, wręcz przeciwnie, kiedy jest stale krytykowane zaczyna szukać mechanizmów obronnych i obraz, który jej wmawiano zastępuje tym wyidealizowanym. Czy to oznacza, że związek z narcyzem jest z góry skazany na niepowodzenie i ludzi takich należy skreślić całkowicie? Nie, niewątpliwie wymagają oni wsparcia, cierpliwości i terapii. Jeżeli jesteś pewien, że jesteście sobie przeznaczeni warto sprawdzić, czy do roli partnera narcyza można także przygotować.

Internet

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat dostępnych propozycji, to mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek. Za sprawą informacji, które udostępnione są na stronach internetowych znacznie łatwiej nam będzie podjąć jedną konkretną decyzję. Są to kwestie, które mają dla nas kolosalne znaczenie i pod żadnym pozorem nie można zapominać o możliwościach, jakie dają nam podobne propozycje.

Dodaj komentarz