Follow Us

Do czego służą odkurzacze budowlane?

Do czego służą odkurzacze budowlane?

Osób, które zetknęły się z odkurzaczami budowlanymi jest tak naprawdę niewiele. Mimo że odkurzacze te mają wiele zalet, rzadko wykorzystywane są poza remontowanymi czy budowanymi budynkami. Zobaczmy, jak je można wykorzystać.

Szerokie możliwości wykorzystania

Odkurzacze budowlane nikogo nie zachwycą swoim wyglądem. Są duże i toporne. Mają jednak tak dużą moc ssącą, że żaden odkurzacz do użytku domowego nie jest w stanie z nimi konkurować. Od kilku lat maksymalna moc odkurzaczy domowych wynosi 900 W. Odkurzacze budowlane mają znacznie większą moc. Wśród dostępnych na rynku odkurzaczy budowlanych dostępne są takie o mocy 1300, 1600, 2000, 2400 W. Stąd bierze się ich tak duża siła ssąca. W sprzedaży dostępne są urządzenia zarówno workiem jak i bez. W niektórych modelach zastosowana została funkcja opóźnionego wyłączenia. Jest ona bardzo przydatna, dzięki niej możliwe jest wessanie wszystkich pozostałości, które znajdują się w wężu odkurzacza. Odkurzacze przeznaczone do używania w czasie prac budowlanych i remontowanych mają bardzo szerokie możliwości wykorzystania. Można nimi nie tylko bardzo dokładnie posprzątać. Wąż ssący odkurzacza budowlanego może zostać podpięty do pilarki, szlifierki czy wyrzynarki. Dzięki temu pył lub wióry trafiają bezpośrednio do zbiornika odkurzacza. W efekcie jest mniej pracy przy sprzątaniu.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/.

Nie tylko w firmach budowlanych i sprzątających

Wbrew nazwie odkurzacze budowlane mogą być używane także w domach czy obiektach użyteczności publicznej. Doskonale radzą sobie z gruzem, cementem, pyłem. Na rynku pojawiają się także odkurzacze, które świetnie nadają się także do zbierania mokrych śmieci oraz wody. Wszystkie rodzaje odkurzaczy budowlanych są bardzo proste w obsłudze. Koła, w które wyposażony jest każdy model są wykonane z materiału odpornego na przebicie.

Duża moc odkurzaczy budowlanych sprawia, że radzą sobie one ze zbieraniem bardzo trudnych śmieci. Brud nie ma z nimi żadnych, nawet najmniejszych szans. Można je kupić także do użytku domowego.

Dodaj komentarz