Follow Us

Elementy konstrukcyjne z betonu: czym ciąć?

Elementy konstrukcyjne z betonu: czym ciąć?

Po raz pierwszy beton jako materiał budowlany zaczęli stosować starożytni Rzymianie. Dzisiaj ten składający się z piasku, cementu i wody kompozyt należy do materiałów budowlanych cieszących się ogromną popularnością. Beton ma mnóstwo zalet, obecnie jest nie tylko materiałem konstrukcyjnym. Na rynku pojawił się także tak zwany beton architektoniczny, który wykorzystywany jest do wykańczania zewnętrznych elewacji budynków oraz jako nowoczesny materiał do wykańczania wnętrz.

Narzędzia do obróbki betonu

Jedną z cech charakterystycznych dla betonu jest duża twardość. Sytuacji, w których betonowe konstrukcje muszą zostać przecięte w czasie budowy czy remontu jest mnóstwo. Trudno więc wyobrazić sobie profesjonalną ekipę budowlaną, która na wyposażeniu nie ma co najmniej jednej piły do betonu. Piły do betonu wbrew swojej nazwie nie są narzędziami, które można wykorzystać tylko do cięcia tego materiału. Sprawdzają się także do cięcia innych materiałów budowlanych, które są mniej lub bardziej twarde. Dzięki temu, że elementy tnące pił do betonu wykonywane są z materiałów bardzo twardych, można wykorzystać je także do cięcia płyt chodnikowych, asfaltu, terakoty, kostki brukowej, cegły. Zobacz także: https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/

Różne rodzaje pił

Rynek oferuje nam różne rodzaje pił do cięcia betonu. Klienci wyjątkowo często interesują się piłami łańcuchowymi. W piłach tych wykorzystane zostały trwałe, niemal niezniszczalne, diamentowe łańcuchy. Ten rodzaj pił jest na wyposażeniu nie tylko profesjonalnych ekip budowlanych, ale także zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Na placach budów czy w trakcie prac remontowych korzysta się nie tylko z wyposażonych w silnik spalinowy pił łańcuchowych. Wyposażenie ekip budowlano-remontowych uzupełniają zasilane energią elektryczną przecinarki przeznaczone do cięcia betonu i innych twardych materiałów budowlanych. Zarówno przecinarki jak i piły tną precyzyjnie i szybko. Producenci narzędzi przeznaczonych do ciecia betonu stosują w nich rozwiązania, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort pracy.

Dodaj komentarz