Follow Us

Gąbki do makijażu: kilka faktów

Gąbki do makijażu: kilka faktów

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju gąbki do makijażu, które świetnie sprawdzają się wówczas, gdy chcemy nałożyć podkład. Gąbki różnią się kształtem, a także wielkością. W związku z tym pojawia się pytanie, jak wybrać gąbkę i jak z takiej gąbki korzystać.

Jak korzystać z gąbki do makijażu?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że przed użyciem gąbkę do makijażu należy obficie namoczyć wodą. Po tym zabiegu gąbka znacznie zwiększy swój rozmiar. Następnie gąbkę odciskamy z nadmiaru wody. Po tym robimy to jeszcze raz, wykorzystując do tego jednorazowy ręcznik. Trzeba pamiętać, że gąbka powinna być tylko delikatnie wilgotna.

Jak nanosić produkt?

Najczęściej przy pomocy gąbeczki do makijażu nanosimy podkład. Zanim zaczniemy nanosić go na twarz musimy produkt nanieść na rękę. Dopiero wtedy nabieramy go na gąbkę i delikatnym ruchem nakładamy na twarz. Gąbką nakładać można również korektor, który doskonale zamaskuje cienie pod oczami czy różnego rodzaju niedoskonałości skóry. Warto pamiętać, że zastosowanie gąbki to gwarancja perfekcyjnego nałożenia produktu na skórę. Gąbka sprawia, że makijaż pozbawiony jest smug, które powstają wówczas, gdy produkt nakładamy jest przy użyciu palców.

Gąbki do makijażu: kilka faktów

Dlaczego gąbka ma taki kształt?

Gąbki do makijażu dostępne są najczęściej w kształcie stożka bądź łezki. Taki kształt nie jest przypadkowy. Dzięki niemu nakładanie produktu jest znacznie ułatwione. Grubszy koniec przeznaczony jest do nakładania kosmetyku na duże i łatwo dostępne partie twarzy, zaś cieńszy do tego, aby dotrzeć w miejsca trudno dostępne. Cieńszy koniec wykorzystamy, gdy chcemy nałożyć kosmetyk w takie miejsce, jak na przykład skrzydełka nosa. Warto pamiętać, że gąbki do makijażu mają różne rozmiary. Jeśli nie masz wprawy, warto wybrać tą mniejszą. Wówczas zdecydowanie łatwiej można kontrolować nakładanie kosmetyki.

Gąbka do makijażu to doskonały wybór, jeśli chcemy cieszyć się perfekcyjnym makijażem. Korzystanie z gąbki wcale nie jest trudne. Wystarczy tylko nabrać wprawy. Kobiety, które raz skorzystały z gąbki nie chcą już z niej rezygnować.

Dowiedz się więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/68-do-makijazu

Dodaj komentarz