Follow Us

Informacje o kredycie gotówkowym, które mogą ci się przydać

Informacje o kredycie gotówkowym, które mogą ci się przydać

Kredyt gotówkowy należy do tych produktów bankowych, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Banki bardzo chętnie pożyczają pieniądze, szczególnie, gdy o kredyt zwracają się osoby, które mają stałe dochody.

Dla kogo jest kredyt gotówkowy?

Praktycznie dla wszystkich osób, które mają stałe źródło dochodu lub pobierają emeryturę lub rentę. Aby otrzymać kredyt gotówkowy dochód nie musi być wysoki – niektóre banki jest to kilkaset złotych miesięcznie. Wysokość kredytu zależy od oceny zdolności kredytowej. Bank, do którego zwracamy się z wnioskiem o udzielenie kredytu, weźmie pod uwagę nie tylko nasz dochód, ale także wszystkie regularne wydatki. Swoją wstępną zdolność kredytową możemy poznać, jeszcze zanim ustali ją bank. W internecie znajdziemy narzędzie zwane kalkulatorem – jest ono dostępne również na stronach wielu banków. Kalkulator online jest prosty w obsłudze – wpisujemy swój dochód brutto, koszt opłat za mieszkanie i utrzymania, raty ewentualnych innych kredytów i pozostałe koszty. Korzystając z kalkulatora (tym razem kredytowego)  możemy obliczyć również koszty kredytu, o który się ubiegamy.

Informacje o kredycie gotówkowym, które mogą ci się przydać

Formalności

Są bardzo uproszczone. Gdy o kredyt gotówkowy ubiegamy się w banku, w którym mamy konto osobiste, wystarczy nam tylko dowód osobisty. W przypadku składania wniosku w innym banku konieczne będzie dołączenie do wniosku dokumentu, który potwierdzi uzyskiwany dochód. Może to być zaświadczenie o zarobkach, odcinek renty bądź emerytury. Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć osobiście w placówce wybranego banku lub przez internet. W tym drugim przypadku wypełniamy formularz elektroniczny udostępniony przez bank na stronie www – umowa zostanie nam dostarczona przez kuriera. Pieniądze dostaniemy bardzo szybko. Wstępna decyzja kredytowa podejmowana jest w przeciągu kilku godzin. Maksymalnie w ciągu dwóch dni roboczych pieniądze powinny znaleźć się już na naszym koncie. Z reguły jednak są przelewane jeszcze tego samego dnia.

Koszt kredytu

Podawane w reklamach oprocentowanie nie powie nam wszystkiego o kosztach kredytu. Od pewnego już czasu banki mają obowiązek informowania klientów o wysokości rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania – RRSO. To wskaźnik, który uwzględnia wszystkie koszty kredytu: opłaty przygotowawcze, prowizję banku, ubezpieczenie.

Kredyt gotówkowy ma wiele zalet. Za największą uznawane jest to, że udzielone w jego ramach pieniądze możemy wydać na dowolny cel. Kredyty gotówkowe cieszą się więc bardzo dużą popularnością wśród klientów wszystkich działających w Polsce banków.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyty-gotowkowe/

Dodaj komentarz