Follow Us

Jak dobrać właściwą szlifierkę?

Jak dobrać właściwą szlifierkę?

Wykonujesz drobne prace budowlane czy prowadzisz firmę remontową? Jeśli tak to zapewne będziesz musiał zaopatrzyć się w szlifierki do betonu. Czym się kierować przy jej wyborze?

Wielkość, moc i prędkość

Przede wszystkim musimy zdefiniować jaka szlifierka do posadzek jest nam potrzebna. Wiele zależy tu od zakresu prac, jaki prowadzimy. Szlifierki do posadzek powinny być bowiem dostosowane do obrabianej powierzchni. Oczywiście w ramach zdrowego rozsądku warto wybierać większe szlifierki. Im są one większe, tym łatwiej nam nimi pracować. Jednak jak wspomnieliśmy, należy tutaj zachować zdrowy rozsądek. Kiedy zajmujemy się pracą na powierzchniach kilkunastometrowych, to wybór wydajnej i przemysłowej szlifierki jest po prostu pozbawiony sensu. Bardzo ważna jest też moc. To kluczowy element, jeśli chodzi o szlifierki do posadzek. Przeciętnie szlifierka do betonu ma moc 1,4 kW, ale można znaleźć również mocniejsze. Jeśli prowadzimy pracę na skalę przemysłową, to możemy zdecydować się na szlifierki wielotarczowe. Ostatecznie bardzo ważna jest sama prędkość obrotowa. I tu znowu obowiązuje ta sama zasada. Im prędkość jest wyższa, tym szybsza jest praca urządzenia. Szybkość jest jednak zawsze obciążeniem dla szlifierki. Dobrze jest, jeśli szlifierka ma regulację prędkości, tym bardziej że pewne gatunki powierzchni można szlifować jedynie z mniejszą prędkością.

Jak dobrać właściwą szlifierkę?

Funkcje dodatkowe

Możemy zadbać, aby nasza nowo zakupiona szlifierka była wyposażona w system odsysania pyłów. Wielu użytkowników uważa wręcz, że jest on niezbędny. Bardziej zaawansowane modele są też wyposażone w tak zwany zimny start. Ta opcja pozwala lepiej wykorzystywać silnik, nie rozpędzając od razu go do najwyższych obrotów, ale stopniowo je zwiększając. Komfortem jest zaś elektroniczna kontrola prędkości obrotowej. Pozwala w pełni automatycznie dobrać obroty właściwe do obróbki danej powierzchni. Komfort użytkowania jest tutaj najwyższy. Nie musimy się zastanawiać nad tym, czy szlifierka dobrze pracuje i jest właściwie używana. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to przesuwanie urządzenia po danej powierzchni.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/szlifierki-do-posadzek/

Dodaj komentarz