Follow Us

Korzystanie z oprogramowania antywirusowego

Obecnie przeważająca część użytkowników komputerów posiada oprogramowanie antywirusowe, ale niestety nie zawsze jest ono w odpowiedni sposób wykorzystywane, dlatego też jak w przypadku żadnego innego oprogramowania komputerowego warto tutaj poświęcić chwilę na przeczytanie instrukcji użytkowania chociażby po to aby lepiej chronić się przed możliwymi zagrożeniami internetowymi.

Po pierwsze chodzi o dokonywanie możliwie najczęstszych aktualizacji oprogramowania antywirusowego, wymaga to oczywiście stałego podłączenia komputera do sieci, bez tego niemożliwe jest posiadanie w pełni aktualnych informacji odnośnie zagrożeń sieciowych. Użytkownicy powinni sprawdzać po zainstalowaniu oprogramowania także i to czy możliwe jest dokonywanie automatycznych aktualizacji. W przypadku mocno zainfekowanych komputerów instalacja oprogramowania antywirusowego może nie przebiegać w pełni poprawnie, co dotyczyć może także i tej funkcji.

O ile aktualizacje oprogramowania antywirusowego w tym zakresie dokonywane są automatycznie to już w przypadku ukazania się zupełnie nowej wersji programu antywirusowego co przeciętnie ma miejsce co roku jeśli chodzi o największych producentów oprogramowania, to już sam użytkownik musi zainstalować nową wersję jeśli oczywiście chce tego dokonać. Warto to zrobić bowiem po wykupieniu tak zwanej subskrypcji oprogramowania antywirusowego użytkownik ma pełne prawo do najnowszych wersji, które pobrać można z oficjalnej strony producenta. Nowsze wersje programów antywirusowych bazują na tych samych danych odnośnie zagrożeń internetowych co oznacza na przykład dokładnie taką samą bazę wirusów jednak ich funkcjonalność może być już zdecydowanie szersza niż w przypadku poprzednich wersji oprogramowania antywirusowego, dzięki czemu zapewnia to lepszą ochronę systemu.

Co pewien czas należy także przeprowadzić pełne skanowanie systemu, co zająć może nawet do kilku godzin. Działania takie pozwalają jednak wyeliminować ewentualne zagrożenia, które przeniknąć mogły do systemu komputerowego.

Dodaj komentarz