Kto może stać się faktorantem i co trzeba w tym celu zrobić?

Kto może stać się faktorantem i co trzeba w tym celu zrobić? Czyli w prostych krótkich słowach o tym, jak to wszystko wygląda od strony formalnej. Jakie kroki należy podjąć, żeby rzeczywiście móc w pełni skorzystać z tego rozwiązania. Generalnie rzecz ujmując, o status faktoranta może się starać praktycznie każda osoba, która ma status rezydenta.

A więc może to być osoba fizyczna, osoba prawna, a także jednostka organizacyjna która nie posiada osobowości prawnej z zaznaczeniem, ze musi posiadać zdolność do czynności prawnych. Dodatkowo, faktorantem może być też osoba prowadząca działalność gospodarczą na własny rachunek i działalność ta ma charakter zarobkowy.

Rozwiązanie dla jakich branży?

Tak naprawdę, faktoring najlepiej będzie sprawdzał się w takich branżach, gdzie bazą jest produkcja oraz zbyt towarów. O jakie branże chodzi? Na przykład, ze względu na bardzo duży rynek w Polsce, będzie chodziło w tym miejscu o branżę tekstylną. Dodatkowo, chodzi także o odzież, materiały budowlane oraz meble. W kwestii branży motoryzacyjnej – chodzi o części zamienne oraz różnego rodzaju przedmioty z kategorii akcesoriów samochodowych. Do tego dochodzi szeroko rozumiana elektronika oraz sprzęt elektryczny. Poza tym – strzałem w dziesiątkę może okazać się decyzja o faktoringu tam, gdzie sprzedaż produktów ma bardzo sezonowy charakter, a z z tej racji mówimy o dużych obrotach w konkretnym okresie roku.

Jak się do tego wszystkiego zabrać?

Na pewno dobrym rozwiązaniem na początek będzie zasięgnięcie wiedzy w sieci. Mamy dzisiaj przecież mnóstwo źródeł, które pomagają w zgłębianiu zupełnie nieznanych nam wcześniej tematów. I tak też będzie w tym przypadku. Nie ma mowy o tym, żebyśmy zabierali się za faktoring w ciemno. Wystarczy nawet wejść na jakiegoś bloga czy forum tematyczne. Znalezienie podstawowych, a nawet bardziej szczegółowych, szerszych informacji, będzie dla nas naprawdę bardzo dobrym wyjściem.

Artykuł napisany przez

Mam na imię Kamil, od kilku lat pracuję w dziale Bezpieczeństwa i Zabezpieczeń Komputerowych dużej firmie informatycznej. Coraz częściej spotykam się z bezradnymi klientami, którzy gubią się w natłoku sprzedawanych w świecie komputerowym informacji. Mam nadzieję, że moje artykuły wielu z Was przybliżą nieco jak ważne jest bezpieczeństwo własnego komputera w sieci i poza nią. Zapraszam do lektury!

Prosimy o komentarz z Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Napisz odpowiedź