Follow Us

Leasing operacyjny sposobem na sfinansowanie firmowych samochodów

Leasing operacyjny sposobem na sfinansowanie firmowych samochodów

Leasing umożliwia korzystanie za odpłatnością z bardzo różnych przedmiotów. Zdecydowanie najczęściej przedmiotem umowy leasingowej jest samochód. Na leasing samochodów szczególnie chętnie decydują się przedsiębiorcy.

Kto udziela leasingu samochodowego?

W leasingu samochodowym specjalizuje się obecnie w naszym kraju bardzo wiele instytucji finansowych. Wynika to z faktu, iż leasing cieszy się wśród przedsiębiorców bardzo dużą popularnością. Wśród instytucji finansowych udzielających leasingu jest między innymi Santander Consumer Multirent. Specjalnością tej firmy jest leasing samochodów dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Spółka obsługuje także klientów korporacyjnych. Z oferty mogą skorzystać także nowo powstałe firmy.

Samochody, które mogą być przedmiotem umowy zawartej ze spółką Santander Consumer Multirent nie tylko auta osobowe. Spółka umożliwia także leasing auta dostawczego, ciężarowego oraz motocykla. Co ważne, przedmiotem umowy leasingowej z tym brandem mogą być nie tylko samochody nowe, ale także używane. Spółka oferuje kompleksowe usługi. W ramach umowy leasingowej przedsiębiorcy mogą skorzystać także z pakietu usług dodatkowych. Zalicza się do niego między innymi karta paliwowa oraz ubezpieczenie komunikacyjne. Umowa może zostać podpisana w trakcie wideokonferencji.

Czy leasing się opłaca?

Przedsiębiorcy, którzy zainteresowani są leasingiem samochodu pytają między innymi o to, czy jest to dla nich rozwiązanie naprawdę korzystne. Otóż tak. Santander Consumer Multirent ma w ofercie leasing operacyjny. Dla przedsiębiorców jest on wyjątkowo korzystny. W koszt prowadzenia działalności mogą wliczyć bowiem zarówno czynsz inicjalny jak i raty leasingowe. Należny podatek VAT jest rozliczany w ratach, a to oznacza, że nie musi on być płacony od razu pod podpisaniu umowy leasingowej. Zawarcie umowy nie powoduje zmniejszenia zdolności kredytowej.

Leasing to jedna z możliwości sfinansowania floty firmowych pojazdów. Rozwiązanie to cieszy się wśród polskich przedsiębiorców rosnącą popularnością.

Dodaj komentarz