Narzędzia diamentowe w budownictwie

Narzędzia diamentowe pojawiły się po raz pierwszy w użyciu na budowach całego świata w późnych latach sześćdziesiątych. Jednak ich wykorzystanie stało się masowe wraz z pojawieniem się żelbetonu. Wtedy okazało się, że narzędzia tego typu są idealne, jeśli chodzi o cięcie oraz demontaż tego typu materiałów.

Narzędzia diamentowe wykorzystuje się przy zmianach planów mieszkań, projektowaniu dodatkowych wejść na balkon, usuwaniu przegródek czy też nawet rozbiórce.

W odróżnieniu od tradycyjnie używanych narzędzi mają one wiele zalet

Przede wszystkim wykorzystywane wcześniej technologię kreowały bardzo wysoki poziom hałasu oraz stężenie pyłu, które było niebezpieczne dla osoby pracującej przy rozbiórce. W pyle tym znajduję się bowiem krzemionka, która trafiając do płuc, może spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. Dodatkowo obciążenia udarowe i hałas wynikający z działania młotów pneumatycznych i perforatorów mogą spowodować powstawania pęknięć i naruszeniu jednolitości konstrukcji budynku.

Narzędzia diamentowe w budownictwie

Nie bez znaczenia jest fakt, że za pomocą diamentowego cięcia można wykonać technologiczne otwory i inne otwory o dowolnym kształcie

Narzędzia tego typu można stosować do cięcia w betonie, ale też innych materiałach takich jak cegła, asfalt, ceramika, bloczki fundamentowe czy wreszcie kamień naturalny. Oprócz tego przy pracy urządzeń diamentowych nie dochodzi do wytwarzania się wibracji, a sama metoda uznawana jest powszechnie za najbardziej wydajną oraz najbezpieczniejszą wśród znanych nam technologii. Wszelkie otwory i cięcia, które wykonujemy za pomocą narzędzi diamentowych, nie wymagają już dodatkowego szlifowania oraz wykończenia. Nie mamy tu też do czynienia z pęknięciami, które nie są rzadkością przy stosowaniu innych metod. Pęknięcia tego typu są zaś bardzo niebezpieczne, bo w dużej mierze wpływają na samo bezpieczeństwo oraz trwałość konstrukcji. Z tego też powodu narzędzia tego typu wykorzystuję się bardzo często do usuwania wad, które powstały w wyniku wykorzystania innych technologii.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/

Artykuł napisany przez

Mam na imię Kamil, od kilku lat pracuję w dziale Bezpieczeństwa i Zabezpieczeń Komputerowych dużej firmie informatycznej. Coraz częściej spotykam się z bezradnymi klientami, którzy gubią się w natłoku sprzedawanych w świecie komputerowym informacji. Mam nadzieję, że moje artykuły wielu z Was przybliżą nieco jak ważne jest bezpieczeństwo własnego komputera w sieci i poza nią. Zapraszam do lektury!

Prosimy o komentarz z Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.