Pierścionek z brylantem – cenne wskazówki

Na obecną chwilę sklepy jubilerskie oferują całą gamę pierścionków zaręczynowych.  W zasadzie można pokusić się o stwierdzenie, że pierścionek z brylantem to najczęściej kupowany produkt w sklepach jubilerskich. Pierścionek z brylantem to propozycja dla wymagających klientów, którym zależy na zakupie dobrego tworzywa. Zanim jednak zapadnie decyzja o wyborze warto wziąć pod uwagę kilka ważnych cech. Jeśli chodzi o kształty – do wyboru, do koloru.

Wspomnę jedynie, że najpopularniejszym kształtem jest szlif brylantowy

Tak więc spotkać możemy. Oceniając poprawność wykonania danego szlifu bierze się pod uwagę proporcje kamienia i wykończenie szlifu (potknięcia w zachowaniu symetrii, czy polerowaniu), które ocenia się w skali: Idealne – odbija praktycznie całe światło, które wpada w kamień. Stanowi około 3% wszystkich gotowych wyrobów, co jasno widać w cenie. Bardzo dobre – odbija nieco mniej światła niż ideał, ale dzięki temu i cena jest niższa. Dobre – odbija większość padającego światła, w połączeniu z przystępną ceną. Średnie – wersja „economy”, stanowiąca większość (35%) sprzedawanych diamentów. Słabe – omijamy szerokim łukiem. Czysty, a więc i najcenniejszy diament jest bezbarwny (oznaczony literą D). Poprzez zanieczyszczenia pierwiastkami takimi jak żelazo, czy azot barwa stopniowo nasyca się żółcią, lub szarością, co jest określone poniższą skalą: Z-K z uwagi na wyraźny, raczej brzydki kolor nie bierzemy w ogóle pod uwagę, J-I są wersją „economy” – lekko widoczne zabarwienie, ale i cena przyzwoita, Najpopularniejsze barwy to H i G, gdzie kolor jest już praktycznie niedostrzegalny, F-E – skazę w kolorze dostrzeże jedynie ekspert. Czyt. „są rzadkie i drogie”, D – bez jakiegokolwiek koloru. Czyt. „nie stać mnie” Czyli wszelkie skazy i niedoskonałości w budowie diamentu. I tutaj mamy odpowiednią skalę. Podobnie jak w poprzednim punkcie: I2-I3 nie bierzemy pod uwagę. I1 jest wersją „economy”, gdzie skazy mogą być dostrzegalne gołym okiem. Pierścionek z brylantem to propozycja skierowana do wymagających klientów. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas.

Zdecydowanie warto korzystać z podoPierścionek z brylantem – cenne wskazówkibnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie

Najpopularniejszymi okazami są SI2 oraz SI1 – tutaj wybranka raczej się już niczego nie dopatrzy bez mocnego powiększenia. Oraz kolejne stopnie czystości dla perfekcjonistów śpiących na kasie. Im więcej karatów, tym Najdroższa bardziej zadowolona, wiadomo

Artykuł napisany przez

Mam na imię Kamil, od kilku lat pracuję w dziale Bezpieczeństwa i Zabezpieczeń Komputerowych dużej firmie informatycznej. Coraz częściej spotykam się z bezradnymi klientami, którzy gubią się w natłoku sprzedawanych w świecie komputerowym informacji. Mam nadzieję, że moje artykuły wielu z Was przybliżą nieco jak ważne jest bezpieczeństwo własnego komputera w sieci i poza nią. Zapraszam do lektury!

Prosimy o komentarz z Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Napisz odpowiedź