Follow Us

Polacy kochają kuchnię włoską, czyli o pizzy słów kilka

Polacy kochają kuchnię włoską, czyli o pizzy słów kilka

Jedną z bardziej lubianych przez Polaków kuchni jest bez wątpienia kuchnia włoska. Spośród jej dań największą popularnością cieszy się pizza, która jest daniem stosunkowo prostym i niedrogim, a jednocześnie smacznym i sycącym. Obecnie pizzerie na dobre wpisały się w mapę kulinarną Polski. Znaleźć można je w każdym mieście. Przykładem jest Wrocław. Chcąc przekonać się, jak wiele pizzerii znajduje się we Wrocławiu, wystarczy wejść na https://www.pizzadominium.pl/lokale/wroclaw.

Podstawa, czyli ciasto

Podstawą każdej pizzy jest oczywiście ciasto. Bez niego nie ma pizzy. Aby ciasto było naprawdę dobrze, musi powstać na bazie wysokiej jakości mąki i świeżych drożdży. Ważne jest także właściwe wyrobienie ciasta. Najlepiej, jeśli ciasto na pizzę przygotowywane jest na świeżo. Im bowiem dłużej leży, tym bardziej traci na swojej jakości.

Sos

Kiedy ciasto jest już gotowa, trzeba posmarować je sosem. Ten do pizzy powinien być pomidorowy. Najlepsze pizzerie nie sięgają po gotowe sosy tylko przygotowują sos samodzielnie, bazując na dobrej jakości pomidorach, czosnku, oliwie i oregano. Taki sos doskonale podkreśla smak pizzy. Warto dodać, że we Włoszech serwuje się również pizzę białą. W jej przypadku sos pomidorowy zastąpiony jest sosem na bazie mleka.

Polacy kochają kuchnię włoską, czyli o pizzy słów kilka

Dodatki

Oczywiście nie byłoby pizzy bez dodatków. To, co pojawi się na pizzy w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji smakowych. Wskazać można jednak te, które cieszą się największą popularnością. Są to szynka, pieczarki, cebula, kiełbasa, papryka. Chętnie zobaczymy na swojej pizzy również oliwki. Ci, którzy lubią połączenia różnych smaków sięgają po pizzę hawajską, na której znajduje się ananas. Ta pizza nie jest jednak pizzą typowo włoską, a amerykańską. Tym, co znacząco wpływa na smak pizzy są również zioła. Koniecznie trzeba dodać do pizzy oregano. Czasami sięga się po bazylię.

Trudno znaleźć obecnie drugie tak popularne na świecie danie. Pizza lubiana jest w każdym zakątku globu, a Polacy nie są wyjątkiem. Chętnie sięgamy po pizzę niezależnie od tego, ile mamy lat.

Dodaj komentarz