Follow Us

Świeradów Zdrój – dobrze wykorzystany potencjał

Świeradów Zdrój – dobrze wykorzystany potencjał

Pierwsze wzmianki o miejscowości znanej dziś jako Świeradów Zdrój pochodzą jeszcze z szesnastego wieku. Już w tym stuleciu dokonano tu zresztą odkrycia, które przesądziło o jej dzisiejszym charakterze. Sudety były górami bogatymi w zasoby, tu jednak odkryto nie węgiel czy złoto, ale wody mineralne.

Uzdrowisko z potencjałem

Świeradów Zdrój - dobrze wykorzystany potencjał

Oczywiście, początkowo nie zdawano sobie sprawy z doniosłości odkrycia, w szesnastym stuleciu bowiem to inne zasoby gór były uważane za cenne. W dziewiętnastym wieku zaczęto jednak bardziej zwracać uwagę na to, że góry mogą mieć zbawienny wpływ na ludzkie zdrowie. Przypomniano sobie o wyjątkowych wodach, poddano je badaniom a w roku 1899 wybudowano Dom Zdrojowy dając szansę większej grupie ludzi na korzystanie z możliwości, jakie stwarzały.

Oczywiście, dzisiejszy Świeradów Zdrój znacząco różni się od miejscowości uzdrowiskowej, jaką był jeszcze sto lat wcześniej, każda zmiana, jaka się w nim dokonała, może być jednak określana mianem zmiany na lepsze. Dziś jest to nowoczesny kompleks sanatoryjno-hotelowy, w którym można poddać się dziesiątkom zabiegów leczniczych i prozdrowotnych. Miejscowość wykorzystała też swoje fantastyczne położenie, jeśli więc komuś nie chce się już spacerować po parku zdrojowym, zawsze może wybrać się na spacer w góry, zimą zaś na turystów czekają coraz lepiej przygotowane stoki idealne do uprawiania snowboardu, narciarstwa alpejskiego, a nawet – saneczkarstwa.

Czas na inwestycje

O Świeradowie Zdroju z uznaniem wypowiadają się jednak nie tylko turyści, ale również osoby dysponujące kapitałem i zastanawiające się nad tym, jak go wykorzystać. Jedną z najciekawszych opcji wydaje się w tym kontekście inwestowanie w nieruchomości pod wynajem. Dzięki kompleksowi Apartamenty Piano – znakomicie położonemu i odznaczającemu się bardzo wysokim standardem, jest to możliwe. Nie trzeba zaczynać budowy od zera, bardzo szybko można przy tym czerpać pierwsze zyski, apartamenty inwestycyjne zostały bowiem zaprojektowane tak, aby zachęcać turystów do ich wynajmowania.

Dodaj komentarz