Follow Us

Ubezpieczenia zapobiegliwego kierowcy

Ubezpieczenia zapobiegliwego kierowcy

Każdy kierowca musi posiadać ubezpieczenie OC, więc zanim rozpocznie się dyskusja o tym, jak swój samochód powinien ubezpieczać jego prowadzący, ten jeden element może zostać od razu zapomniany. Co jednak z pozostałym zestawem ubezpieczeń, które kupowane są dość rzadko, a bywają bardzo potrzebne?

Ubezpieczenia zapobiegliwego kierowcy

Typowe ubezpieczenia

Typowe ubezpieczenie samochodu obejmuje zazwyczaj jakiś rodzaj Assistance oraz autocasco, czyli ubezpieczenie AC. Do tego dochodzi jeszcze ubezpieczenie nnw online. W ten sposób chronieni jesteśmy nie tylko my sami i osoby podróżujące z nami, ale także otrzymamy odszkodowanie, jeśli uszkodzeniu ulegnie samochód. Możemy liczyć na pomoc na drodze, kiedy przebije nam się opona, a nie wiemy jak ją zmienić. Taki zakres ubezpieczeń zazwyczaj nam wystarcza, ale to nie wszystko, co można na rynku dostać.

Mini AC

Ubezpieczenie samochodu bywa dość drogie, zwłaszcza ubezpieczenie AC. Jeśli jeździmy bezpiecznie, a nie chcemy przepłacać, możemy zamiast na ubezpieczenie AC zdecydować się na mini AC. Jest to ubezpieczenie samochodu, które pokrywa tylko jego całkowite zniszczenie lub kradzież, a za drobne naprawy płacimy sami. Składka jest niewielka, a ryzyko jest ograniczone.

Ochrona szyb i opon

Bardzo ważne może się okazać ubezpieczenie samochodu skupiające się na jego szybach i oponach. Elementy te są oczywiście objęte typowym ubezpieczeniem autocasco, ale jeśli zlikwidujemy szkodę, stracimy zniżki za bezszkodową jazdę. Co więcej, uszkodzenia tych elementów mogą być bardzo kosztowne i przez udział własny w szkodzie i tak sporo zapłacimy. Rozwiązaniem jest tutaj specjalne ubezpieczenie tych elementów, dzięki czemu będzie je obejmowała osobna polisa. Na takie ubezpieczenia czasami decydują się też osoby, które nie chcą szerokiego kompletu ubezpieczeń, ale na przykład posiadają samochód, w którym przednia szyba jest bardzo duża i zachodzi częściowo na dach. Takie szyby są delikatne i dodatkowo narażone na uszkodzenia, przez co naprawdę warto je odpowiednio chronić.

Interesuje Cię więcej rodzajów ubezpieczeń? Koniecznie zajrzyj zatem na https://mtu24.pl/ .

Dodaj komentarz